РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Мини концерт на Џенан Лончаревиќ во Central park – Скопје

Во сабота на 11 мај, во најдобриот летен клуб Централ Парк во Скопје, свој мини концерт ќе одржи српскиот пејач Џенан Лончаревиќ. Влезниците за концертот по цена од 250 денари, можете да ги обезбедите на влез, на 11 мај. Откако пред два месеци, го освои второто место на Беовизија (српскиот …

Повеќе »

По завршеток на прва сезона, ТВ 24 со реприза во ист термин

По премиерно емитување на првата сезона од руската хумористична серија “Гранд”, ТВ 24 во ист термин со повторна реприза на серијата. Од вторник до петок во 18.30 часот, телевизија 24 нѝ ја репризира најновата руска продукција за згодите и незгодите на персоналот вработени во еден хотел. Во продолжение ве потсетуваме …

Повеќе »

За Јагиз, луѓето што прават селфиња се нарциси и се одбивни

Чаглар Ертугрул е турски актер за кого веќе пишувавме, а периодов е особено актуелен по улогата во популарната телевизиска серија “Ќерките на Фазилет” каде го глуми Јагиз, богатиот ерген со ледено срце. Освен во овој хит, актерот ни е познат и по улогите во „Не тагувај по мене“ (Синан) и …

Повеќе »

Видео | „Next time“ во живо : „И на знаме пише аго Смрт или Слобода“

Музичкиот бенд Next time со ново видео ги освои симпатиите на социјалните мрежи. Во живо, Стефан од дуото ја исполнува “Нешто ќе те питам бабо” и тоа завршниот рефрен. Погледнете и слушнете како тоа звучи : Знамето им беше аго Црно и црвенои на знаме пише аго Смрт или Слобода!!! …

Повеќе »

Видео | И Њујорк занеме пред нејзиниот глас – „Со маки сум се родила“

Најголемиот македонски бисер – музичката икона Каролина со нова видео снимка од Њујорк. По маестрално отпеаната “Празно е без оваа љубов”, повторно пијано верзија во друштво на Дуке Бојаџиев, но овојпат ја слушаме емотивната народна песна “Со маки сум се родила”. Спонтаната изведба на песната на Каролина, Дуке и Исмаил …

Повеќе »

Авалон : Најголема ѕвезда на концертот беше енергијата на публиката

По вчерашниот спектакл кој го одржи Лени Кравиц во Скопје, и фановите и организаторите се без зборови. Лени (54), четирикратниот добитник на највисоките музички награди „греми“, кој со години ги освојува светските топ листи со своите хитови, во организација на „Авалон“ продукција, одржа концерт во Скопје, во рамките на европскиот …

Повеќе »

Видео | Предводникот на „Психомодо поп“ на гости кај Мишко на ТВ 24

6 мај, понеделник во 18.30 часот на ТВ 24 ќе се емитува ново издание од познатата емисија “Патот до успехот”. Кога ќе се спомене хрватскиот поп-панк, на памет ни паѓа „Психомодо поп“. Предводникот на групата, Давор Гобац во “Патот до успехот”. За филозофијата зад креацијата. За муабетот со Били Ајдол. …

Повеќе »