ТВ БИЛБОРД

Последни новости

Видео | Македонката во IDJ Show „растури“ со изведбата на „Зајди, зајди“

Младата пејачка Барбара Поповиќ, која има охридско потекло, водушеви со изведбата на песната „Зајди, зајди“ во српското музичко „IDJ Show“, кое секоја недела го следите и на Алфа телевизија. Нејзиниот моќен и импресивен вокал не ги остави рамнодушни како публиката, така и жирито и следбениците на социјалните мрежи. „Моја Македонијо“ …

Повеќе »

Фото | Искусниот новинар откри што му пречи кај водителката на Сител

Познатиот искусен и врвен новинар во пензија и поранешен уредник на списанието “Екран”, Тимчо Апостолов, очигледно остана запрепастен од она што се случува на малите екрани последните години, кога речиси не се внимава на начинот на изразување и пренесување на вестите. Па така, во еден негов ФБ статус ги долови …

Повеќе »

Концерт во Филхармонија во слава на големиот Зафир Хаџиманов

Со голема гордост и задоволство се најавува последниот настан од проектот ,,Месец на 30 години Авалон Продукција” – концерт во чест на големиот Зафир Хаџиманов! Да бидеме реални, Република Македонија нема многу легенди како Зафир Хаџиманов, признати регионално и пошироко. Зафир нѐ напушти некако тивко, во едно лошо време, во …

Повеќе »

По 10 години, Нина Јанева и Тони Михајловски повторно за сендвичарата

Колку со борбата за рамноправност жените заборавија на својата женственост и дали е убиена машкоста на момците? На оваа тема ексклузивни гости во последното издание на “Нешто конкретно” беа Тони Михајловски, Димитар Атанасовски, Нина Јанева и Кристина Димитри. Кристина Димитри вели дека жената кога чувстува потреба да се бори и …

Повеќе »

Неделно попладне на МТВ 1 со акционата комедија за „Агентот Коди Бонкс“

Средношколецот Коди Бенкс не сака ништо повеќе од она што го сака секој друг тинејџер: да ја преживее баналноста на адолесценцијата и да стане возрасен. Сепак, Бенкс не е обичен тинејџер; тој е агент на ЦИА. Кога тој не си ја врши домашната задача, Бенкс е на случајот, шпионирајќи ја …

Повеќе »

Ал Пачино и Џереми Ајронс во „Венецијанскиот трговец“, сабота на МТВ 1

Една од најуспешните адаптации на познатото Шекспирово дело која нуди исклучително интелигентен и визуелно атрактивен поглед на сложената приказна која се случува во Венеција во 16-от век. Филмот е во режија на Мајкл Редфорд. Поради романтичните амбиции на другарот Басанио (Џозеф Фајнс), Антонио (Џереми Ајронс) е принуден да се задолжи …

Повеќе »

Историската драма „An american affair“ (2008) петочки на МТВ 1

Вашингтон 1963 година. Кубанската криза е завршена и претседателот Кенеди успешно ги надминува првите значајни проблеми во политичката кариера. Од друга страна, тринаесетгодишниот Адам Стафорд (Камерон Брајт) се соочува со тинејџерски проблеми и се вљубува во сосетката, триесетгодишната преубава уметница Кетрин Кесвел (Гретчен Мол). Таа била во врска со претседателот, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!