РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Фудбалската ѕвезда Роналдо ќе потпише нов договор со Јувентус

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо ќе го продолжи договорот со Јувентус, што му истекува во јуни 2022 година, објавија италијанските медиуми. Според истите извори, раководството на италијанскиот првак ќе му понуди на Роналдо продолжување на соработката најмалку за уште една година. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Поради непочитување на мерките, Џан платил казна од 400 евра во Италија

Познатиот турска заводник, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, периодов е во Италија, каде морал да сноси и одредена одговорност. Романтичарот, инаку адвокат по вокација со улогите во романтичните комедии “Полна месечина” и “Романтичарот” за брзо ги заслепи жените ширум Балканот и …

Повеќе »

Фото | Запознајте ја малата и талентирана Мелек од „Ќерката на амбасадорот”

“Ќерката на амбасадорот”, од понеделник до петок на Канал 5. Серија за една љубов, чија големина ќе зависи од строгите начела на традицијата и општествените разлики. Во хит серијата “Ќерката на амбасадорот”, гледачите се и ќе бидат сведоци на обидите на ќерката на амбасадорот, убавата Наре (Неслихан Атагул Догулу) и …

Повеќе »

Од сите телевизии, само Сител и ТВ 24 со премиерна американска серија

Ако во минатото бевме навикнати на редица американски серии на македонските телевизии, денес е реткост да се погледне некоја. Дури и ако се емитуваат, се во ноќни термини – вон ударните часови. Па така, да почнеме со ред. Последниве десетина години, една американска серија е задолжителна во програмската шема на …

Повеќе »

Џемре од „Ангели”: Заради пандемијава имам панични напади и страв

Хазар Мотан го толкува ликот на Џемре во турската хит серија “Ангели” на Сител. Родена е во 1990 година во Анкара. Нејзината мајка е режисерка, па Хазар често времето го минувала по снимања со неа уште од рана возраст. Повеќе од сè друуго, таа сакала од секогаш да се занимава …

Повеќе »

Погледнете кој ќе му биде ривал на Романтичарот во новата серија

Миленикот на италијанската кинематографија и телевизиска програма, Алесандро Прециози ќе стои рамо до рамо со ѕвездата на турската комедија “Романтичарот”, Џан Јаман. Двајцата ќе бидат непријатели во претстојната нова верзија на иконскиот ТВ хит од 70-тите „Сандокан“, чии снимања започнуваат оваа есен во Италија. Од продуцентите потврдија дека ова ќе …

Повеќе »

„Елена Лука го сака ГТЦ”, ново омилено место за мода во Скопје

Изминатата година ни покажа колку имаме потреба од љубов, поддршка и колку всушност сме биле среќни кога сме можеле да уживаме во нашите секојдневни омилени нешта. Со почетокот на оваа 2021 година, во нашиот главен град, започнува една нова приказна која во фокусот ги става токму љубовта, поддршката и модата. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!