ТВ БИЛБОРД

Последни новости

Вистински настан за подморницата К-19 во среда на МРТ

Кога првата нуклеарна подморница во Русија ќе се расипе на нејзиното прво патување, екипажот мора да биде брз за да го спаси бродот и да спречи нуклеарна катастрофа. Во трка за воена надмоќ, руската влада лансира нефункционална нуклеарна подморница K-19. Филмот успева да ја евоцира ладнокрвната параноја, клаустофобичната напнатост својствена …

Повеќе »

Секоја вечер филм на МРТ – вторнички на ред е ром ком

„Барајќи пријател за крај на светот“ во вторник на МТВ 1, 21.10 часот Најавата дека огромен астероид ќе ја уништи Земјата за помалку од еден месец става крај на бракот на мирниот продавач на осигурување Доџ (Стив Карел), чија сопруга го остава на лице место. Откако неговата смела млада сосетка, …

Повеќе »

Неделна вечер на Телма со Никол Кидман во психолошки трилер

Вечерва, 24 септември 22.15 часот, Телма – “Пред да заспијам” (Before I go to sleep), мистериозен психолошки трилер од 2014 година Четириесетгодишната Кристин Лукас се буди во кревет со маж кој не го познава, во непозната куќа. Мажот објаснува дека тој е нејзиниот сопруг Бен и дека таа претрпела оштетување …

Повеќе »

Забавата продолжува со нова сезона од „Ѕвездите на Гранд“ на Сител

Вашата омилена телевизиска забава продолжува со нови емисии за уште повеќе адреналин, смеа и емоции. Во стандардниот термин, сабота 21.15 часот, започнува нова сезона од “Ѕвезде Гранда” на Сител. Најголемото музичко шоу во регионот и оваа сезона ќе ве разигра и разнежни во добропознатиот термин за вистинско опуштање и уживање. …

Повеќе »

Француската драма ја стартува новата филмска сезона на МРТ

Легендарниот сценарист и режисер Коста Гаврас ни го прикажува Капитал, возбудлива и напната драма сместена во ризичниот свет на глобалните финансии. Капитал е добар одговор на тоа како современиот капитализам ја исцрпува и ја уништува глобалната финансиска светска сцена. Кога колабира директорот на банката „Феникс“, макијавелистичкиот млад директор Марк Турнеј …

Повеќе »

Младиот турски актер вака се грижи за својот физички изглед

Харизматичниот турски актер, Екин Мерт Дајмаз, на македонската јавност и е познат по неговите исклучителни изведби во сериите „Бура од тајни“ и „Животот е убав“. Неговите извонредни улоги му донесоа голема препознатливост во индустријата и огромен број на обожаватели ширум целиот свет, а неговиот привлечен изглед и шармантна личност со …

Повеќе »

Втор концерт на Владо Јаневски во Македонска Филхармонија

Поради брзото распродавање на првиот концерт, Авалон продукција обезбеди термин за уште една интимна средба со Владо Јаневски во Македонска филхармонија, на 25ти ноември. Влезниците ќе бидат во продажба од петок (22ри септември) во 09 часот наутро онлајн на ticketx.mk и ширум продажната мрежа на ticketx низ Македонија. Поради зафатениот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!