Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Оглас за вработување | Канал 5 има потреба од презентер/ка

Оглас за вработување | Канал 5 има потреба од презентер/ка

Канал 5 телевизија има потреба од презентер/ка на вести кој/а ќе треба и да води кратки програмски содржини. Кандидатот/кандидатката треба да поседува радиофоничен глас, а да е на возраст до 40 години. Пожелно е претходно телевизиско или радио работно искуство.

Заинтересираните да се пријават на [email protected] со приложување на CV и задолжително фотографии или видео.

Аудицијата ќе се одржи во просториите на телевизијата во понеделник 12.9.2022, во 12 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина Гордана Стошиќ, поранешната директорка на МРТ и Скај Нет

На 63 години, почина Гордана Стошиќ, новинарка и поранешен генерален директор на Македонската радиотелевизија. Стошиќ …

error: Содржината е заштитена!