Почетна / Забава / Деди Јанки со нов летен хит – „Noche de los dos“

Деди Јанки со нов летен хит – „Noche de los dos“

 

„NOCHE DE LOS DOS“
Daddy Yankee ft. Natalia Jimenez

 

 

Порториканскиот регетон пејач и текстописец, Деди Јанки, сними нова песна во дует со пејачката Наталија Хименез. Името на песната гласи Noche de los dos. Песната е објавена како како петти официјален сингл од шестиот студиски албум „Prestige“ на Јанки. За песната е снимен и спот.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!