Почетна / Серии / „Малечката невеста“ достигнa 1500 епизоди

„Малечката невеста“ достигнa 1500 епизоди

 

Пред два дена продукцијата и актерите од индиската сапуница на којашто сеуште не и се гледа крајот, „Малечката невеста“, го прославија снимањето на 1500-та епизода. На прославата се појавија многу јавни личности кои поделија честитки за успехот на серијата.

 

 

Инаку, ова е една од најдолгите сапуници досега снимени на светско ниво и дефинитивно најдолга серија досега емитувана во Македонија. Интересно да се сподели со јавноста е тоа што серијата константно го задржува одличниот рејтинг, односно бројката на гледачи уште почетокот на нејзиното емитување.

 

 

 

 

 

Баже Николоски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викенд попладневен хумор на Сител со руската комедија „Роднини бегалци“

Нова приказна за две семејства. Едните живеат едноставно, другите богато. Првите чесни, вторите измамници. Сепак …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!