Почетна / Филм / Неделна вечер на Телма со Брус Вилис во трилерот „Ќорсокак”

Неделна вечер на Телма со Брус Вилис во трилерот „Ќорсокак”

Рон Витлок (Брус Вилис) е криминалец кој води тим платеници во одмазничка мисија. Убедени дека владата работи против нив, безмилосната група, заплени енергетска централа и ги држи сите посетители кој моментот се нашле внатре, во заложништво, а на блискиот град му се закануваат огромни поплави и уништување. Мисијата на еден пензиониран високо рангиран елитен армиски ренџер, Мек Кар (Патрик Мулдун) е да спаси илјадници невини животи пред да биде предоцна.

Недела, 11 февруари 2024 година, 22.15 часот, Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!