Почетна / Сапуници / Наскоро … серија за убавините и традицијата на Македонија

Наскоро … серија за убавините и традицијата на Македонија

Среде Скопје Вардар врви,
Вардар река распеана.

Ој, Вардаре македонски
од извора дур’ до Солуна.
Ој, Вардаре македонски,
ти ја красиш Македонија.

Твојте градои како бисери
ти закитиле брегови.

Каде Вардар поминуваш
среќа, радост донесуваш.

Ексклузивно на вашите мали екрани. Пристигнува семејна приказна од Македонија со актери кои добро ги познаваме и ликови кои веднаш ќе ги засакаме.

Приказна од Македонија, Балканска приказна наскоро на Сител!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!