Почетна / Сапуници / Наскоро … насмејте се од срце со новата серија од Македонија

Наскоро … насмејте се од срце со новата серија од Македонија

Таму рано сонце изгрева
Таму сонце касно заоѓа
Кај што сѐ на среќа мириса,
Мириса на Македонија

Еј, што да кажам малку е
Срце в гради ќе ми распукне
А штом Тоше Зајди, зајди запее
Сите добро знаат кои сме

Еј, и да пеам малку е
Срце вели дома врати се
Има само еден лек за душава
Тоа е мојта Македонија!

Наскоро. Ексклузивно – телевизиска премиера на серија која ќе ги прикаже убавините на Македонија. Приказни од двете страни на Камениот мост и приказни за нашиот бисер – бисер балкански.

Приказна од Македонија, Балканска приказна наскоро на Сител!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!