Почетна / Сапуници / Наскоро … голема балканска приказна од срцето на Македонија

Наскоро … голема балканска приказна од срцето на Македонија

Јовано, Јованке
Крај Вардарот седиш, мори
Бело платно белиш,
Бело платно белиш, душо
Сè нагоре гледаш.

Јовано, Јованке,
Јас тебе те чекам, мори
Дома да ми дојдеш,
А ти не доаѓаш, душо
Срце мое, Јовано.

Јовано, Јованке,
Твојата мајка, мори
Тебе не те пушта,
Кај мене да дојдеш, душо
Срце мое, Јовано.

Бидете подготвени. Телевизиска премиера на големата балканска приказна на телевиизија Сител. Заедно да ја запееме Јовано, Јованке и заедно да уживаме во серија, снимена во нашето Скопје, во нашата Македонија.

Приказна од Македонија, Балканска приказна наскоро на Сител!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гавран“ од редот на најдобрите трилер серии – ова лето на Сител

Порасна во студ, во сиромаштија, во осаменост и болка. По многу години, тој е подготвен …

error: Содржината е заштитена!