Почетна / Филм / Marigold Hotel

Marigold Hotel

4-ти мај

Егзотичниот Мариголд Хотел
Режија: Џон Меден (Shakespeare in Love, The Debt)
Сценарист: Ол Паркер (Imagine Me & You
Улоги: Џуди Денч, Бил Најли, Меги Смит, Том Вилкинсон, Дев Пател, Селија Имри, Роналд Пикап
комедија, драма

 

 

Група британски пензионери се одлучуваат на заминување во пензија на помалку скапо и наизглед егзотично место во Индија. Ги мами рекламата за новообновениот хотел која ги поддржува визиите на животот во слободно време. Иако новата средина е сe само не луксузна, таа засекогаш им го менува погледот кон светот, откривајќи дека љубовта и животот може повторно да се откријат на залезот на животот.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лето 2020-то на МРТ 1 со играни филмови, секој ден во прајмтајм

Наместо репризните емитувања на “Преспав” и “Френдс”, од сега на првиот канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!