Почетна / Забава / Евровизија / Гласајте со СМС: 24 на 149 101 за победа на Србија на Евровизија 2022

Гласајте со СМС: 24 на 149 101 за победа на Србија на Евровизија 2022

Дали ја имаме победничката песна на Евровизија 2022? Социјалните мрежи и публиката во големата италијанска сала го кажаа своето – Констракта е овогодишната победничка на Евровизија.

Доколку сакате повторно да го донесеме овој престижен музички фестивал во нашето соседство, гласајте за Констракта и “Уметница мора бити здрава” со едноставно испраќање на СМС порака 24 на телефонскиот број 149 101 или едноставно свртете 20 пати на 149 124.

Гласањето започна, Србија до голема победа на Евровизија 2022. По Марија Шерифовиќ, време е за нова уште поголема победа. Време е за победа на Констракта… затоа што победница мора бити здрава !

Победа на Србија на Евровизија. Македонија 🇲🇰 гласа за Србија 🇷🇸 !

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа …

error: Содржината е заштитена!