Почетна / Сапуници / Се разведе Мехди од турската серија на Сител, „Мојот дом“

Се разведе Мехди од турската серија на Сител, „Мојот дом“

Познатиот турски актер Ибрахим Челиккол се разведе.

Ѕвездата на Ифет, Татко и синови, Специјалци, Црно бела љубов, Милост и Мојот дом, стави крај на бракот со сопругата Михре.

Ибрахим (40) и Михре (33) се разведоа со заедничка согласност пред три дена.

Двојката се венча пред пет години – летото 2017 година, а на крајот на 2019 година се роди и плодот на нивната очигледно веќе изумрена љубов – нивниот син Али.

По нивната разделба, детето ќе остане кај неговата мајка, а неговиот славен татко ќе може да го гледа еднаш неделно.

Вио најавуваме дека освен во актуелната теленовела Мојот дом, овој згоден актер ќе го гледаме и во главна улога во следната сезона на “Горка земја”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!