Почетна / Серии / Скопска МТМ во ист период со различни сезони од иста серија
Missing, 1.02 "The Hard Drive" - Rebecca Winstone (Ashley Judd) © 2011 American Broadcasting Companies, Photo by Larry D Horrricks

Скопска МТМ во ист период со различни сезони од иста серија

Од 18 мај, секој работен ден во 20.30 часот, Прва скопска МТМ телевизија ќе започне со репризирање на британската крими серија “Исчезнат”, досега емитувана и на Телма, а и на локалните.

Паралелно со реприза на првата сезона, МТМ ја емитува и втората сезона. Па така, во вторник на 19 мај, во 20.30 часот ќе се емитува втора епизода од прва сезона, а веднаш по неа осма епизода од втора сезона.

Потрагата по исчезнатиот син на Емили и Тони веројатно дополнително ќе ги збуни гледачите кои се одлучиле да ја следат оваа серија на МТМ затоа што паралелно се прикажуваат двете сезони.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи без престан, следува реприза и на „Викторија“ на Телма

Британската серија „Викторија“ повторно на Телма, од понеделник до петок во 19.15 часот започнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!