Почетна / МК Сцена / Видео | Македонецот Омар во бугарско шоу со песна од Гага и Купер

Видео | Македонецот Омар во бугарско шоу со песна од Гага и Купер

Продолжуваат одличните настапи на Омар Џафероски на “The Voice of Bulgaria 2020”.
Во последната емисија Македонија и Италија влегоа во вокална битка, претставувани од Омар Џафероски и Џулиа, кои на сцената ја испонија песната на Lady Gaga и Bradley Cooper – “Shallow”.

Џулиа продолжува во тимот на Графа, а Камелија го “украде” Омар и тој продолжува во нејзиниот тим!
Комплетниот настап на Омар Џафероски може да го погледнете во продолжение :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Инспектор Томе со нов видео хит – има да горит Балканов!

#ОстаниДома за Нова Година и гледај #ПРЕСПАВ. Најпопуларната играна продукција на сите времиња во домашно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!