Почетна / МК Сцена / Видео | Македонецот Омар во бугарско шоу со песна од Гага и Купер

Видео | Македонецот Омар во бугарско шоу со песна од Гага и Купер

Продолжуваат одличните настапи на Омар Џафероски на “The Voice of Bulgaria 2020”.
Во последната емисија Македонија и Италија влегоа во вокална битка, претставувани од Омар Џафероски и Џулиа, кои на сцената ја испонија песната на Lady Gaga и Bradley Cooper – “Shallow”.

Џулиа продолжува во тимот на Графа, а Камелија го “украде” Омар и тој продолжува во нејзиниот тим!
Комплетниот настап на Омар Џафероски може да го погледнете во продолжение :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 и учениците ја преработија „Корона, чао!“ на знаковен јазик

Телевизија 24 со задоволство ги претстави учениците од четвртото ниво на школата за знаковен јазик …

error: Содржината е заштитена!