Почетна / Телевизија / Кочишки разговара со сопругата на Стојанче Ангелов во „Лица“ на 1 ТВ

Кочишки разговара со сопругата на Стојанче Ангелов во „Лица“ на 1 ТВ

 

Каков отпор пружила Јасминка кон ВМРО и заканите ?

 

Понеделник, последниот ден на април, нова емисија на “Лица” на 1 ТВ. Гостинка на Анета Кочишки овојпат е Јасминка Ангелова, сопруга на бранителот Стојанче Ангелов.

 

 

Од полициски службеник до отказ во МВР и нејзините јавни преписки и пресметки со Министерството за внатрешни работи и неговите структури.

Што се случувало со Ангелов и неговото семејство за време на претходната владејачка структура? Што има Јасминка да каже за претходната министерка за внатрешни рабопти? Каков бил патот на Ангелови кон правдата, низ институциите? Вреди ли да се жртвува семејниот мир преку трудот да се донесат позитивни промени во својата татковина?

 

 

Одговор ќе побара Анета, а што ќе разјасни Јасминка, гледаме во понеделник на Еден ТеВе.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пофалба и за Сител; остана само една телевизија глува на критиките

Експресно брзо и по втората објавена критика за неажурноста на администраторите на веб страната на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!