Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Андријана Алачки: Тенџере на шпорет – мир во куќа!

Андријана Алачки: Тенџере на шпорет – мир во куќа!

Во новото издание на „Нешто конкретно” повторно се говореше за машко-женска комуникација, односно зошто различно толкуваме и слушаме, зошто постои тоа тешко разбирање меѓу двата пола?

Гости беа Давид Темелков, Андријана Алачки, Валентин Николовски и Бојан Кордалов.

Со оглед на тоа дека неодамна беше празникот Свети Валентин, тимот на Велков не издржа а да не го праша гостин Тино како се чувствува тој ден опкружен со сите оние мемиња што се креираат во врска со него и Трифун Костовски. На почеток се пошегува и рече дека не би сакал да зборува за тоа плашејќи се дека следната година ќе се засилат уште повеќе, но потоа искоментира дека тој ден го преспива за да не ги гледа сите оние монтажи со кој народот се забавува.

Давид Темелков кој што живее во Хрватска и се ожени таму, на прашањето на кој јазик се расправа со својата сопруга рече дека кога ќе почнел на македонски, тоа значи дека сите граници се поминати.

Андријана Алачки, пак, смета дека мирот во куќата се постигнува кога има тенџере на шпоретот.

Комуникологот Бојан Кордалов на прашањето кога потешко се разбира жена кога е во ПМС или во климакс, тој одговори: „Најтешко се разбира кога ќе добиеш реченица од типот – ти си знаеш”.

Валентин Николовски и Андријана Алачки одиграа мала претстава во која тие ги имаат улогите на лут маж што молчи и жена што се обидува да дознае зошто тој молчи. Па погледнете како комуникологот Кордалов ја оцени нивната изработена задача.

Дознајте и што е помоќно дали да кажеш извини или благодарам, како гласи повикот на кавга и што значи комуникацијата со очи.

„Нешто конкретно” се емитува секоја недела во 17.00 часот на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано мораше да бира – Тамара Тодевска или Антониа Гиговска?

Доколку нема нешто ново во неговата музичка кариера, поп – пејачот Влатко Лозаноски не гледа …

error: Содржината е заштитена!