Почетна / Забава / Видео | Трајче растури со шпанскиот хит „Esta ausencia“

Видео | Трајче растури со шпанскиот хит „Esta ausencia“

 

Трајче Георгиев продолжува да ја фасцинира публиката со фантастичните настапи во „Ѕвездички“. Овој пат тој се одлучи за хитот „Esta ausencia“ од Давид Бисбал, а после својот перформанс публиката и жирито стоечки го поздравија со громогласен аплауз.

 

 

– „Оставете ме малку да здивнам, навистина ме остави без здив“ – рече Хари Мата Хари во вчерашното тековно издание на „Пинкове ѕвездице“.

 

 

– „Мислам дека нема подобар подарок за него денеска од тоа да му посакам да остане до самиот крај на овој музички натпревар. Ти посакувам се најдобро, среќен роденден“, рече водителката Маријана Миќиќ.

 

 Трајче Георгиев – Еста аусенсиа

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!