Почетна / Забава / „Crazy In Love“ е одбрана за песна на деценијата

„Crazy In Love“ е одбрана за песна на деценијата

 

Магазинот „NME“ состави листа од најдобрите песни во првите 10 години од новиот милениум. На првото место се најде песната „Crazy In Love“, која ја изведе Бијонсе. Песната што пејачката тогаш ја сними со својот дечко, а денешен сопруг, Џеј Зи, воедно беше и најуспешна комерцијална песна таа година. Џеј Зи на листата се најде уште двапати, со песната „Empire State of Mind“ на Алиша Кис и сопствената „99 Problems“.

 

Погледнете како изгледа ТОП 10 листата:

1. „Crazy In Love“, Beyonce feat. Jay-Z
2. „Time To Pretend“, MGMT
3. „Hard To Explain“, The Strokes
4. „Paper Planes“, M.I.A.
5. „Hey Ya“, Outkast
6. „House Of Jealous Lovers“, The Rapture
7. „Golden Skans“, Klaxons
8. „Out Of Time“, Blur
9. „Rebellion (Lies)“, Arcade Fire
10. „A Certain Romance“, Arctic Monkeys
 

 
Ivana Т. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Skopje Calling 2020 на 12-ти септември open-air на стадионот АРМ

За петтото јубилејно издание на SKOPJE CALLING Festival кое ќе се одржи на 12-ти септември …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!