Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Петар Грашо: Оливер Драгоевиќ ми го даде најдобриот животен совет

Петар Грашо: Оливер Драгоевиќ ми го даде најдобриот животен совет

За него велат дека е најдобриот пејач меѓу кошаркарите и најдобриот кошаркар меѓу пејачите. Несомнено важи за еден од најталентираните, но и најумерени музичари на денешницата. Апсолутно се што ќе сними и сработи прераснува во хит, па со леснотија полни концертни сали ширум регионов. Веќе добро знаете дека тој е миленик на македонската публика, па токму и затоа често доаѓа кај нас. И денес е наш гостин, и тоа со убава причина, а тоа е големиот концерт кој ќе се случи на 18ти мај тука во Скопје. Иако, сака помали места за концерти како амфитеатарот во Охрид, го радуваат и големите концерти исто како овој што не очекува. Петар Грашо со ексклузивно интервју за естрадниот магазин зад сцената “Бекстејџ” во кое за прв пат за македонски медиуми отворено зборува за Оливер Драгоевиќ, но и за приватниот живот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По 10 години, Нина Јанева и Тони Михајловски повторно за сендвичарата

Колку со борбата за рамноправност жените заборавија на својата женственост и дали е убиена машкоста …

error: Содржината е заштитена!