Почетна / МК Сцена / „Срце“ не можеш да купиш – Пајак од „Урбан“ емотивно за Валентин

„Срце“ не можеш да купиш – Пајак од „Урбан“ емотивно за Валентин

После големиот хит “Бебе” која беше последното баладично издание од младиот и талентиран пејач, Пајак ни спреми нова исто така емотивна балада насловена како “Срце”, која симболично се промовирана на денот на влубените – “Св Валентин”.

Многу емоции во неговите стихови визуелизирани со прекрасен видео запис во кои ќе се пронајдат многумина.


Музиката и текстот се на Пајак, аранжманот на Иван Јованов – Ивајо и на СН Микс, мастеринг на Иван Јованов – Ивајо. Додека пак спотот е во режија на Гордан Божиновски.

Се снимаше во вила во Маврово и околу Мавровското езеро. Во спотот како негова девојка се појавува прекрасниот модел, синооката Татјана Јанушева, за која Пајак нема многу од слободното време за да и се посвети и да и даде љубов онолку колку што заслужува.


Во продолжение новиот видео запис за “Срце” за која се надеваме дека ќе допре како и останатите негови песни кои за толку кратко време ги освоија срцата на младите, за кои говорат милионските прегледи на Јутутб.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Никола Зацески со празничен подарок, нов сингл со наслов “Мојот пат”

По одличниот прв сингл “Срцето мое тука чука” кој доби многу позитивни критики, Никола Зацески …

error: Содржината е заштитена!