Почетна / МК Сцена (страна 13)

МК Сцена

Видео | На кого Ајана му порачува „Не ме моли, ќе те боли“?

Префинето и со стил кој плени со својата природна убавина, шарм и моќен вокал… Запознајте ја деветнаесетгодишната талентирана Ајана, првиот женски артист во Урбан Рекордс, новото музичко име кое што веруваме ќе прозвучи надалеку. Продукцијата која преферира модерен саунд ни ја представува Ајана во еден нов стил кој не е …

Повеќе »

Регионалниот супер бренд најави нова музичка телевизија

К1 е името на новата музичка телевизија која со работа започнува наскоро. Во Белград  во големото студио беа снимени првите музички настапи на една од најголемите ѕвезди во регионот, Каролина Гочева. Како ќе звучи “Македонско девојче” со “Извор”, слушаме  на К1. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Тракер и Таско направија бум со „Црна мечка“, Инстаграм гори!

На барање на фановите заедно со видео спот се реализираше „Црна Мечка“, која за само неколку часа по промоцијата влезе на висока позиција ‘во тренд на Јутуб’. Се по популарните Таско и Тракер заедно во нов проект на Урбан Рекордс продукција, каде Таско се појавува како гостин во новата трап песна на Тракер. Оваа не им е прва …

Повеќе »

Тони Андреев ќе преработи постара песна на Саша Ковачевиќ

Младиот и талентиран пејач Тони Андреев во наредниот период ќе ја изненади својата публика со ново музичко парче во соработка со балканската ѕвезда Саша Ковачевиќ. Имено, станува збор за преработка на подзаборавен хит на Саша Ковачевиќ кој е снимен пред 10 години. Песната тогаш не добила видеозапис и била пуштена …

Повеќе »

Тој е секогаш со неа „high“ – погледнете го новиот спот на Иво

Иван Атанасов – Иво е најмладиот ексклузивец на Урбан Рекордс, момчето за кого прв пат јавноста дозна летово кога го промовираше неговото прво видео за „Дел “. После само три месеци Иво ја снима траката насловена како “High – да се воздигне нечија состојба на умот. (Секогаш со неа)”. На …

Повеќе »

Обединување на „Проект Жлуст“ во Котур оваа среда, на 27-ми

Во среда во „Котур“, повторно се среќаваме со една од најдобрите акустични македонски групи – „Проект Жлуст“ во состав: Иван Бејков – контрабас и бас-гитара; Оливје Самуилан – виола (Франција); Виктор Филиповски – тапани; Ратко Даутовски – перкусии; Иван Иванов – саксофон и кларинет и Џијан Емин – клавијатури. Овој …

Повеќе »

Видео | Тамара и децата од „Дајте музика“ ја отпеаа „Холивуд“

Вистинско освежување оваа сезона претставува новата сезона од популарниот играно музички серијал “Дајте музика”. Секоја среда, четврток и петок во 19 часот на МТВ 1, децата се забавуваат со интересните и весели епизоди на овој серијал, а во секоја епизода може и да се слушне по некоја нова песна или …

Повеќе »

Ристе Ристески во Сараево ја сними својата најнова песна

Популарниот македонски пејач за чиј настапи се бара билет повеќе, харизматичниот Ристе Ристески деновиве престојува во Сараево, Босна и Херцеговина, каде што ја снима својата нова песна. После „Добро јутро тајно“, „Неизлечиво“ и „Како ли се она зове“, пејачот во студиото „Ал Мјузик“ подготвува уште една одлична песна која има …

Повеќе »

Љубојна со предновогодишен акустичен концерт

На 22 декември со почеток од 19:30 ч. во Националната Опера и Балет, за прв пат пред македонската јавност, “Љубојна” ќе одржи (unplugged) акустичен концерт. Ова е вистинска прилика за публиката, во една уникатна атмосфера да ги слушне сите големи хитови на “Љубојна”. Во моментите кога во медиумскиот етер е …

Повеќе »

Видео | Ова е новиот хит – Лина со песна на Димитров и Џамбазов

Младата пејачка Лина Пејовска има нова фантастична балада, насловена како “Нека те боли”, која ја промовираше во Албанија, на фестивалот Kenga Magjike 2019. Музиката и аранжманот на оваа светска балада се на Дарко Димитров, а текстот е на Игор Џамбазов, кој ги напиша извонредните балади на Тамара Тодевска (Готово е, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!