Почетна / МК Сцена (страна 12)

МК Сцена

Слатка, дива и секси Луна доаѓа со прв сингл „Мирисаш на куш“

Познатио трап артист Тракер кој сеуште е актуелен со хитот „Црна Мечка“ во кој гостува Таско, промовираше необичен видео спот, овој пат со песна во дип хаус (deep house) стил. Во него ни покажува како изгледаат неговите 3 дена каде е во друштво на преубавата Луна. Во видеото може да …

Повеќе »

Италијанскиот бенд со британски вкус – „New Candys“ во Скопје!

Новата, прогресивна музичка сензација, алтернативниот италијански бенд „New Candys“, доаѓа во Скопје! На 24 јануари во Младинскиот културен центар во 21 часот, во организација на издавачката куќа „Ротко“ – „New Candys“ ќе донесат инвентивна фузија од психоделија и пост-панк, инди со британски вкус, дарк со „замаглен“ поп, звук кој потсетува …

Повеќе »

Видео | Јордан Митев им ја направи „Вино налејте“ на Амајлија Бенд

Пробиштипјаните „Амајлија бенд“, на ден Водици ја промовираа својата нова авторска песна, единаесетта по ред, насловена „Вино налејте“. Како комплетен автор на песната се потпишува нашиот познат фолк пејач Јордан Митев, спотот го работеше тимот на „Арт студио“, а аудиото е снимено во студиото „Анастасија“. Бендот постои 13 години, а …

Повеќе »

Нов музички проект на македонскиот зурлаџија Џељо Дестановски

Најпознатиот македонски зурлаџија Џељо Дестановски сними музичко шоу со познати музичари и пејачи, проект во знак на благодарност кон публиката од која ја добива целата поддршка и инспирација изминативе години. Музичката екипа составена од Влатко Миладиновски, Мите Стоилков, Ферус и Ферчо Мустафови, Џемал Дестановски, Кристијан Тасевски, Орде Неделковски, Ѓоре Најдовски, …

Повеќе »

Младиот хармоникаш Костадин сними ново македонскo оро

Костадин Крстески на свои 19 години има компонирано, отсвирено и снимено неколку ора, од кои две промовираше на крајот од минатата година, а едното од нив е токму најновото „Кичевска саса“. Во моментов е студент на факултетот за музичка уметност. Ја сакам македонската традиција и музика. Сакам се што е …

Повеќе »

„Се вратив сине“ – емотивна печалбарска песна на Миладиноски

Влатко Миладиноски, новата година ја започнува со промоција на нов спот, овој пат за темата „Се вратив сине“. Спотот е снимен во Швајцарија, поточно во Лозана и Морж, и на Козјак. Музиката и аранжанот за оваа песна ги направи неговиот брат Златко Миладиноски, а текстот е на Драган Матески. Промоцијата …

Повеќе »

Видео | Вака изгледа кога од петни жили се пее песна од Скопски

За новогодишната ноќ, телевизија 24 емитуваше снимка од последното издание на Бела ноќ од октомври 2019, каде беше одржана манифестацијата “50 години Скопски” на платото пред Универзалната сала. Една од учесничките беше пејачката Лидија Кочовска која ја отпеа својата песна “Што те нема”, изведена на Скопски фестивал во 1995 година. …

Повеќе »

Видео | Со силна порака, Каролина ја претстави новата песна

“Обичен необичен ден” е името на наменски направената песна на Каролина за детскиот музички серијал “Дајте музика”, кој се емитуваше на МТВ. Музиката на “Обичен необичен ден” е на нејзиниот соработник Николче Мицевски. Во продолжение погледнете ја пораката која ја упати мега ѕвездата и слушнете ја најновата песна:   Дани …

Повеќе »

Јаготката за крај – Каролина со новата песна, вечерва во „Дајте музика“

Не пропуштајте ја последната епизода на “Дајте музика” вечерва во 19 часот на МРТ 1. Каролина Гочева е на гости во Старо маало, да ја промовира својата песна “Обичен, необичен ден” специјално направена за нејзиниот омилен детски серијал. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | Момците од Некст Тајм ја снимија „Мина“ за „Дајте музика“

Момците од Некст Тајм специјално за “Дајте музика” ја снимија својата најнова песна. “Mина” е дело на Николче Мицевски, по текст на Валентин Соклески. Близнаците од дуото гостуваа во претпоследната емисија на популарното детско телевизиско шоу, а како звучеше песната која ја направија за емисијата, слушнете во продолжение : Дани …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!