Почетна / МК Сцена (страна 11)

МК Сцена

Момците од „Либеро бенд“ најавуваат нова песна со видео запис

Интересен  и уникатен проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија момците од „Либеро бенд“. Истиот стартуваше со „1001“, песна која заедно со уникатен спот беше промовирана пред публиката во Јули месец и според бројот на прегледи досега, навистина успеа да се етаблира како вистински летен хит. Готов …

Повеќе »

Видео | Ново ремек на Некст Тајм за песната „Јовка Кумановка“

По “Ја излези Ѓурѓо”, “Слушам кај шумат шумите” и “Нешто ќе те питам бабо”, популарниот македонски бенд Некст Тајм со нова преработка на уште една позната народна песна. Дуото Некст Тајм во чест на 500-годишнината од постоењето на Куманово ја преработи песната „Јовка Кумановка“, проект кој е во соработка на …

Повеќе »

Видео | Киднапирана докторка во новиот спот на „Два бона“

Урбаните момци кои го донесоа кај нас новиот модерен звук, следејќи ги светските музички трендови; Хип Хоп, РНБ, Трап и Регетон,  Марио Јелиќ (Кун) и Антонио Стојановски (Тони) познати како Два Бона, најголемото освежување на македонската сцена, дуото кое ги полни клубовите до последно место, тука и надвор од државата, …

Повеќе »

Видео | „Зоро моја румена“, нова песна и спот на Велевска

На стартот од есента, Елена Велевска го промовираше својот најнов музички проект насловен „Зоро моја румена“. Станува збор за сосема поинаква песна, која уште по првото слушање го привлекува вниманието на слушателот. Песната е авторско дело на докажаниот двоец Дејан Момировски и Борче Нечовски, со кој Елена долги години соработува, …

Повеќе »

Видео | Ново оро на македонскиот зурлаџија Џељо Дестановски

Го нарекуваат неуморниот македонски музичар, во моментов е еден од  најпознатите зурлаџии кај нас и уметник кој соработува скоро со сите пејачи и групи во Македонија. Џељо Дестановски, кој е дел и од ансамблот „Танец“, сними видеоспот за неговото ново оро „Малеш”. Посебен печат на ова оро даваат звуците на …

Повеќе »

Видео | По одличните кавери, Acoustic Division оди на Макфест 2019

Нова, интересна преработка на познатата “Јако, јако” на поп пејачот Лозано. Новата верзија е дело на акустичниот поп рок бенд “Acoustic Division”, кои паралелно се подготвуваат за настап на овогодишното издание на домашниот фестивал “Макфест”. Членовите на бендот веќе изјавија дека песната на Лозано е само најава за она што …

Повеќе »

Видео | Јордан Митев сними спот за новата песна „Роден крај“

По кратко време откако ја промовираше песната „За тебе“ заедно со спот, Јордан Митев повторно со новитет за својата публика. Овој пат нашиот пејач, кој во моментов е на турнеја во Австралија, ја промовираше песната „Роден крај“ за која сними и спот. Митев се јавува како комплетен автор на песната, …

Повеќе »

Видео | „одам во слики, некое ново селфи наоѓам, ставам лајк и коментар“

Татјана Лазаревска сними нова песна. “Инстаграм” е дело на Горан Тодоровски и Бобан Мојсовски, а спотот беше сниман во студиото на ИН тв. Тања го пушти спотот откако е веќе вратена во Австралија, каде што живее заедно со сопругот Новица и децата. Погледнете го спотот и слушнете го текстот. Коментарите …

Повеќе »

Видео | Вака звучеше Каролина на ребрендирањето на ВИП

Вечерва пред Арената “Борис Трајковски” (А1 Арена) се одржува големиот спектакл по повод ребрендирањето на ВИП во А1. Концертниот настан започна со настапот на Fung Shui, а продолжи со Лозано кој ги отпеа своите најголемите поп хитови. По Лозано, следеше настапот на македонскиот смарагден глас – Каролина Гочева. Заедно со …

Повеќе »

Невиден спектакл на А1 со Каролина, Лозано и Рошин од „Молоко“

14 септември – голем спектакл по повод ребрендирањето на VIP во А1. На 14 септември на платото пред А1 Арена нѐ очекува највозбудливиот настан за оваа година. Сите заедно да отвориме еден сосема нов свет на музиката. Најголемата македонска музичка ѕвезда Каролина Гочева заедно со Македонска филхармонија на A1 World …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!