Почетна / jovica (страна 3)

jovica

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #030

#30то продолжение       Рафаел бесно гледаше во својата сестра. Ова беше од оние денови кога сакаше да ја задави поради својата себичност и импулсивност. Наместо тоа, стана од масата и пријде до мини барот, послужувајки се со коњак. –       Ова ми го направи намерно, зар не, Агата? Правиш …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #029

#29то продолжение       По бадниковата вечера, гостите и Емператриз излегоа во градината на коктел и десерт. Точно на полноќ уживаа во големиот огномет од градината. –       Сакав да ви кажам дека полицијата има траги од бесрамникот Гато, – им најави Емператриз на присутните, додека Роси го служеше сладоледот. …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #028

#28мо продолжение     Бакнежот помеѓу Каталина и Себастијан беше краток, но полн со страст и неизвесност. Кога тој ја пушти од своите силни раце, таа го заврши она што го почна. Му замавна силна шлаканица. –       Дали Агата те прати и по ова?, – ја праша иронично. – Дали …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #027

Научиме да летам #27мо продолжение                 Себастијан гледаше во својот брат наспроти себе и не знаеше со кое лице да ја негира романсата помеѓу него и Каталина, бидејки Мануел очигледно беше решен да зборува на таа тема. –       Во една работа грешиш, Мануел, и дозволи ми да ти …

Повеќе »

Бродвејскиот мјузикл „Чикаго“ конечно и во Скопје

    На сцената на Македонскиот народен театр на 29, 30 декември и 4 јануари, премиерно ќе биде одигран мјузиклот „ЧИКАГО“.   Текст: Фред Еб и Боб Фоси, Композитор: Џон Кандер, Текст на песни: Фред Еб Базирано по драмата Чикаго од Маурин Далас Ваткинс Режисер: Наташа Поплавска Мјузиклот „ЧИКАГО“ е …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #026

#26то продолжение                 Со растреперени раце, Гато ја зеде подадената шоља со мате од рацете на Себастијан, кој стави пилула за смирување претходно во течноста. Фредо се повлече во својата соба, па Себастијан седна наспроти нервозното момче и длабоко погледна во неговите очи, па праша; –       Сега кажи …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #025

#25то продолжение                 Лажните солзи на Емператриз протекоа по нејзината бела кожа пред полицискиот инспектор. –       Во ред е, смирете се, госпоѓо. Верувајте во нас. Ние ќе го пронајдеме злосторникот.     Откако даде изјава пред надлежните, Себастијан се врати назад во автомобилот каде што го чекаше Каталина. …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #024

#24то продолжение       Градинарот на фамилијата Ламас, Гато, лежеше на креветот во својата соба, кога слушна како некој ја отвра вратата. Изрипа од креветот кога ја здогледа. –       Госпоѓо Емператриз. –       Морам да зборувам со тебе, Гато. Во последно време недостасуваат некои работи од куќава. Меѓу нив и …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #023

#23то продолжение                   Каталина и Луз се најдоа тоа попладне во една кафетерија. Каталина нарача коктел додека ја чекаше својата сестра. Само што беше завршен состанокот кој и го зададе Мануел и чекаше да помине времето за да појде во станицата како што му вети на Себастијан. …

Повеќе »

Инфо | Акустичен концерт на младиот пејач Даниел Дан

  Даниел Данн вечерва со почеток од 21 часот ќе одржи акустичен мини концерт на фрекфенциите на Радио Слободна Македонија. Во придружба на гитаристот Бојан Новевски и кахонистот Александар Петковски  Даниел ќе ги изведе неговите најпопуларни синглови како „На некој друг“ „Створен да те сакам“ „Сила на љубовта“ и многу …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!