Почетна / jovica (страна 5)

jovica

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #013

#13то продолжение                   Каталина почувствува како Себастијан прво нежно ја допре нејзината долна уста. Почувствува топлина по целото тело, како никој да не ја бакнал претходно. Двете усни се споија во страсен бакнеж, исполнет со желба. Во еден момент, усните им се разделија, а погледите им се …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #012

#12то продолжение       Рано тоа утро, Мерседес го облече еден од најубавите фустни кои ги имаше во плаКатат и на глава ја стави сламената шапка која ја штитеше од сонце. Кога нејзината болничарка Дијана влезе во собата, ја затекна како го реди бисерниот гердан околу вратот. –       Добро …

Повеќе »

Балканот повторно во полн состав на Евровизија 2016

Цел Балкан на Евровизија 2016!   Со прекрасната вест утрината дека Хрватска и Бугарија се враќаат на Евровизија после нивото последно учество во 2013, целиот Балкан е и официјално во полн состав на Евровизија 2016. Иако за Бугарија веќе се шушкаше од неодамна дека е дел од учесниците со оглед …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #011

    #11то продолжение   Во меѓувреме, Фредо се погрижи сите патници да се засолнат во трупот на авионот со цел да не бидат изложени на силната бура која владееше во џунглата. Откако со светлосната батерија ги провери сите патници, седна до стјуардесата Марија, која не можеше да заспие. –       …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #010

  #10то продолжение       –       Ако сакаш да останам во Фалкон, ова е последната саботажа, – беа условите на Рафаел Уриостеги. –       Невозможно – одби Мануел. – Не сме сами во ова како шо мислиш. Тој некој сака да продолжиме. –       Да саботираме? –       Не…Или можеби да. Тој …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #009

  #9то продолжение   Себастијан и Каталина продолжија да талкаат по џунглата барајки било каква трага од цивилизација која би ги спасила од преживување. Тој одеднаш наслушна дека Каталина не го следи па се заврте. На неколку метри зад него, таа бараше нешто на земјата помеѓу тревите. –       Што правиш? …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #008

#8мо продолжение     По разговорот со Каталина, Себастијан пријде до Фредо и Марија кои седеа на еден камен во близина на трупот од авионот. –       Зборував со Каталина…Скоро сум сигурен дека не е поврзна со саботажата. –       Скоро си сигурен? И како ја стекна таа доверба во тебе? Ти …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #007

  #7мо продолжение   Луз Уриостеги за влакно ја избегна несреќата на компанијата Игуана. Требаше заедно со својата сестра да се вратат од Мадрид, но не успеаа да најдат две слободни места во ист авион. Луз го фати авионот од Мадрид кој полета еден час по Игуана. Нешто по пладне, …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #006

  #6то продолжение     Мануел го остави инхалаторот на работното биро додека чекаше да се воспостави бараната телефонска линија. –       Ало? Авио компанијата Игуана Ерлајнс? Можете ли да ми дадете информација за летот 319 кој треба да слета за половина час во Мексико Сити, ве молам?       …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #005

  #5то продолжение   Силна експлозија го затресе задниот дел на авионот. Сирената за пожар почна да свети црвено во пилотската кабина. Каталина знаеше дека нешто не е во ред. Го одврза својот безбедносен појас иако знакот за користење на истиот светеше веќе долго, па се извлече меѓу редовите и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!