Почетна / jovica (страна 2)

jovica

Фернандо Колунга денес полни 50 години

Фернандо Колунга, вечниот латино заводник денеска полни 50 години!       Колунга е роден на 3ти март 1966 година, а својата кариера ја започнал во теленовелата Cenizas y diamantes 1990 г.   Македонската публика го запозна како војникот Раул во Alondra, која се прикажуваше на локалните телевизии во 1999 г. Потоа девојките …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #042

#42ро продолжение     Себастијан сфати дека станува збор за сериозна тема, па ја испрати Хисела да го прошета песот во паркот. Откако остана насамо со Луз, пријде до неа и ја праша… –       Извини за дрскоста, но зошто доаѓаш кај мене? –       Бидејки не сакав да ја загрижувам тетка …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #041

#41во продолжение                 Црниот ролс-ројс застана пред влезот на куќата на фамилијата Ламас. Шоферот го сопре возилото и излезе да му помогне на својот господар да застане на нозе, со помош на своите штаки. Лусијано сеуште се движеше нестабилно. Во холот го пречекаа Мануел, Емператриз и послугата за …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #038, 039 & 040

#38|39|40то продолжение Себастијан го заврши телефонскиот разговор со болницата и ја прекина конекцијата, погледнувајки во Фредо.– Татко ми се разбудил од кома, – го извести, и самиот изненаден од вестта.– Од кома? И како е?– Како ништо да не било, според докторот. Во тој миг се огласи ѕвоното на вратата. …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #037

#37мо продолжение       Понудата да живеат во семејната куќа ја трогна Луз. Држејки го својот нов вереник за рака, погледна во својот татко и го праша дали е сериозен во намерата. Да, ќерко, – потврди Рафаел. – Пред да умрам сакам да ја видам оваа куќа како живее. …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #022

#35то продолжение   Агата ја спушти чашата со сок од портокал и значајно погледна во својот брат кој и призна нешто во што таа никогаш се немаше посомневано. –       Софија и јас имавме афера, – додаде Рафаел. – Бев заљубен во Мереседес, но бев истовремено луд по нејзината сестра. –       …

Повеќе »

Прва фотографија од реобединувањето на „Пријатели“

Дел од актерите на Friends и The Big Bang Theory    Заедно со актерите од ‘The Big Bang Theory’ и без Matthew Perry, кој поради работни обврски не успеа да присуствува, актерите од најпопуларниот ситком на сите времиња се обединија заедно за вечерата посветена на режисерот James Burrows.   Рејчел, Моника, Фиби, …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #033 & 034

#33то продолжение                             Aндрес нервозно погледна во Луз. Стана од софата и пријде по чаша вода. Почувствува како му се суши устата. –       Сакав да те изненадам, – додаде Луз. – Отидов да направам тетоважа. Онаква каква што имаш ти на грбот. Човекот кој ме прими одби …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #032

#32ро продолжение                 Луз слезе од такси возилото пред работилницата за тетоважи во подземјето на градот. Не можеше да престане да мисли на расправијата која ја имаше утрото со својата сестра ниту на идејата дека Каталина не го прифаќа Алекс. Влезе во работилницата и пријде до тату мајсторот. …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #031

#31во продолжение       –       Сакам да зборувам со тебе, – Каталина му се обрати на Себастијан, откако седна на трседот во дневната соба. –       Те слушам. Каква порака ми носиш овој пат?, – ја праша помалку скептично. –       Не носам порака, – одговори Каталина, бранејки се. – Сакам …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!