Почетна / МК Сцена / Инфо | Акустичен концерт на младиот пејач Даниел Дан

Инфо | Акустичен концерт на младиот пејач Даниел Дан


 

Даниел Данн вечерва со почеток од 21 часот ќе одржи акустичен мини концерт на фрекфенциите на Радио Слободна Македонија.

Во придружба на гитаристот Бојан Новевски и кахонистот Александар Петковски  Даниел ќе ги изведе неговите најпопуларни синглови како „На некој друг“ „Створен да те сакам“ „Сила на љубовта“ и многу други, а репертоарот ќе биде збогатен и со уште неколку македонски хит рефрени. Слушателите ќе може да го следат концертот на фрекфенциите на Радио Слободна Македонија (Скопје 96.0 fm Велес 91.5 fm Охрид и Струга 89.9 fm Кичево 94.3 fm Тетово и Гостивар 90.0 fm Куманово 99.3 fm Дебар 98.9 fm), а во истовреме ќе биде отворен и livestream линк на официјалниот YouTube канал на Радио Слободна Македонија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Тамара и децата од „Дајте музика“ ја отпеаа „Холивуд“

Вистинско освежување оваа сезона претставува новата сезона од популарниот играно музички серијал “Дајте музика”. Секоја …

error: Содржината е заштитена!