Почетна / Вебновела / Предавство, епизода #88 |Alevosía

Предавство, епизода #88 |Alevosía

 

 

Густаво излегува од болница по три недели, а Анхелес има организирано излет на село за целата фамилија и блиските пријатели.

Со два автомобила, сите заминуваат на село да минат убав викенд. Додека останатите поаѓаат по дрва за огрев, Анхелес останува да ја чува Лусијана додека Нати останува со ена бидејки не е во состојба да се движи. Во тој миг додека разговараат Нати нагло добива породилни болки. Анхелес се наоѓа во тесна ситуација бидејки клучевите од автомобилите се кај Густаво и Алберто а мобилните телефони се вон домет на мрежа.

Во меѓувреме во градот, Алехандро и Инес излегуваат на ручек каде што се сеќаваат на времињата кога биле среќни и заедно.

Анхелес нема друг избор освен да почне да ја пораѓа Нативидад на среде отворено поле.

 

ПОСЛЕДНИ ПРОДОЛЖЕНИЈА

НЕ ПРОПУШТАЈ! 

Додека мажите уживаат во денот на отворено поле, Анхелес нема друг избор освен самата да ја породи Нати.

Враќајки се со дрва за огрев, Алберто ќе го чуе плачот на новороденото бебе и с о трчање доаѓа до местото каде што е Нати. Густаво веднаш предлага да заминат во болница.

Додека возат кон градот, Нати и заблагодарува на Анхелес за помошта при раѓањето и и вели дека Лусија е сигурно горда на неа во тој момент. Очите на Анхелес се насозлуваат.

Октавио бара начин да ги сокрие парите кои ги доби за откуп на Лусијана.

Во болницата, Нати и Алберто се соочуваат со првиот проблем кај детето кое престанува да дише. Алберто му признава на Густаво дека не знае дали е спрем да чува дете со Даунов синдром.

Доња Инес го фаќа својот внук Диего како краде пари од неа. Издрогиран и во криза, Диего ја турнува својата баба на подот и бега со парите и накитот од куќата.

Даниела се зближува со Трини и ја известува дека Анхелес се повеќе се однесува како мајка на Лусијана и и вели дека сака да го освои Густаво.

Алберто ја известува Нати дека не сака да го види детето и и предлага да го остават на посвојување.

 

продолжува

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!