Почетна / Забава / Втор концерт на Duke & Friends, првиот е веќе распродаден!

Втор концерт на Duke & Friends, првиот е веќе распродаден!

 

Поради огромниот интерес, закажан е втор концерт на Дуке и пријателите, за 21ви февруари (недела) во „Метрополис“ арената. Првиот концерт е РАСПРОДАДЕН!

 

 

Билетите се веќе во продажба на сите продажни места на Купи карти за се, како и онлајн на www.kupikartizase.comСо секој купен билет, следува подарок DVD.

По успешното претставување во престижната концертна сала „Карнеги хол“ во Њујорк, ова е прв голем концертен проект на Дуке Бојаџиев, кулминација на сета негова досегашна концертна работа, зачинет со врвни музички гости, поезија и камерен оркестар. Тој ќе се претстави во малку поинакво издание, поразлично од досегашните, заедно со неговите пријатели и соработници: гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски, најголемата македонска ѕвезда Каролина Гочева, легендарниот актер Никола Ристановски, светски познатиот кларинетист Исмаил Лумановски, светски реномираната пејачка Тања Царовска и перкусионистите Матијас Кунзли и Костас Анастасијадис – сите придружувани од камерен оркестар, под диригентство на маестро Саша Николовски- Ѓумар.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!