Почетна / jovica (страна 18)

jovica

Нова турска серија на Алфа телевизија

  Турската серија „Украдена љубов“ од понеделник на Алфа Oд понеделник на Алфа започнува нова турска серија. Се работи за акционата серија “Украдена љубов” која ќе ја гледате цело лето на програмата на Алфа.   Содржина:Мави е млада девојка која живее во многу сиромашна населба во Истанбул заедно со нејзината …

Повеќе »

Песочни Тајни, 3то продолжение

  ПЕСОЧНИ ТАЈНИ   # 3-то продолжение     Сантана беше нервозна. Ништо не можеше да ја смири ниту да ја вразуми. Ја напушти вереничката забава уште пред да започе. Но, не сакаше да се врати назад во својот мал апартман кој ја задушуваше како затворска келија. Шеташе долго по …

Повеќе »

Галактичко доживување во сабота на Градска плажа

  Градската Плажа „Парк“ која се наоѓа на кејот на Вардар веднаш зад дискотеките во градскиот парк во Скопје, од среда 04.06.2014 започна да работи со сосема нов концепт, но и со променет изглед. Затоа што веќе започнуваат и тропските горештини, Градската плажа може да биде место каде многу Скопјани …

Повеќе »

Алфа ги „почeсти“ гледачите за роденден

  Алфа ги „почести“ гледачите за роденден     Овој месец се прославија 6 години постоење на телевизијата која со зрачење во етер започна на 3 јуни 2008 година. 6 години во етер, а само една година национална концесија за Алфа. Точно за една година се промени програмата на Алфа …

Повеќе »

Хрватска серија со македонска актерка на Алфа

  Хрватска серија со македонска актерка од утре на Алфа Од утре на Алфа телевизија конечно започнува долгонајавуваната хрватска серија “Тајни”. Она што е специфично за оваа серија е што главната улога ја толкува македонската актерка Јелена Јованова која доби многу пофалби од критиката и публиката во Хрватска. И не …

Повеќе »

Песочни Тајни ,2ро продолжение

    ПЕСОЧНИ ТАЈНИ # 2-ро продолжение Враќањето на Жоел Переира Далеку од убавите плажи на Ипанема, во еден локален затвор, еден млад и убав маж со темен и огорчен поглед го слушаше човекот кој пред него зборуваше;– Жоел, условната слобода е нешто многу деликатно, нешто што може да се …

Повеќе »

Кој сè ќе пее на Макфест за 20 илјади евра ?

Слика

Пејачите и авторите се полакомија за огромните суми на Макфест Овој четврток, петок и сабота ќе одржи еден од најпознатите македонски музички фестивали, Макфест. Во четврток и петок ќе бидат двете полуфинални вечери, а финалето е закажано за сабота во 20:30 часот. Сите три вечери ќе се емитуваат директно на …

Повеќе »

„Skopje Street Festival“ на 6 и 7 јуни

  Уличен фестивал во четврток и петок во Градскиот парк во Скопје Овој четврток и петок во Градскиот парк во Скопје ќе се одржи фестивал на отворено кој има за цел да ја разбуди уличната култура на македонскиот народ и да мотивира урбано будење.      Преку промовирање на македонски …

Повеќе »

„Домаќине, ожени се“ на Алфа телевизија

  Српското реално шоу “Домаќине, ожени се” на Алфа телевизија Откако стана национална, главен адут на Алфа станаа српските емисии. Се редат една по друга,увезени од сите српски телевизии. Освен српските реални шоуа, Алфа почна да прикажува и српски документарни емисии за викенд и српски филмови секоја недела во 21 …

Повеќе »

Стартува „Алфа акција” на Алфа

  Стартува „Алфа акција” на Алфа и тоа во лош термин Уште од септември минатата година, Алфа почна да најавува нова содржина за нејзината програма, насловена “Алфа акција”. Според најавите заклучивме дека се работи за играно документарна серија која ќе прикажува ретроспектива на вистински криминални случаи во Македонија. Многу од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!