Почетна / Серии / Теленовели / “Amanda O” наскоро…

“Amanda O” наскоро…

 

 

Овојпат ви претставуваме латино-американска серија која ќе започне оваа година на локалните телевизии во Македонија кадешто се прикажува “Состанок на слепо”

 

 

 

Аманда О

“Аманда О” e аргентинска мини серија која најпрвин била прикажана на Интернет каде за прв пат луѓето можеле да ја симнуваат секојдневно на своите мобилни телефони. Потоа комедијата постигнала голем успех во светот како и претходната “Лалола”. Добропознатата Наталија Ореиро (Дивиот ангел, Качора, Богати и славни) ја глуми Аманда О, позната актерка и мета на папараците. Нејзиниот живот се менува кога друга личност станува славна, претставувајќи се како Аманда О. За да го врати своето минато, Аманда О ќе добие помош од Данте, човекот во кој ќе се вљуби.

 

 

 

 

 

Beauty | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Вљубениот ерген доби награда во Бејрут за најдобар актер

Згодниот турски актер Бариш Ардуч ја освои наградата “Најдобар интернационален актер на годината” на 10-тиот …