Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 24/50

50-те најпопуларни теленовели | 24/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

24. La Duena – Господарката
(Мексико, 1995)

Улоги: Angelica Rivera, Francisco Gatorno, Cyntia Clitbo.

Уште една успешна теленовела на Флоринда Меза, кадешто младата Анхелика се претвори во една од најголемите актерски ѕвезди, кадешто делеше романса со Франциско Гаторно на малиот екран, иако вон камерите Кубанецот започна страсна врска со негативката во приказната, Синтија Клитбо, станувајќи едни од најзборуваните парови на сите времиња.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!