Почетна / Телевизија / За телевизија Телма, сè уште важи летното сметање на времето

За телевизија Телма, сè уште важи летното сметање на времето

 

 

За Телма телевизија очигледно часовникот сè уште работи по летното сметање на времето. Минатата недела како што сите знаеме, се врати часовникот за еден час назад, според Законот за сметање на времето, но на сајтот на Телма изгледа како програмата да се прикажува еден час наназад. Па така, наместо Вестите да ги пишува во 15.30, нив ги пишува во 14.30.

Како смета часовникот на компјутерот на Телма, не знаеме, но на крајот на краиштата, читателите на сајтот се погрешно информирани за точните термини на телевизијата, и тоа веќе повеќе од една недела.

Секоја содржина во пракса се прикажува еден час подоцна, но според веб страната, Телма ги емитува еден час порано. Па доколку се ориентирате по оваа програма, немојте да се чудите ако вестите или сериите ви доцнат по еден час.

 


 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!