Почетна / Телевизија / Х Фактор / Финалето на „Х-Фактор“ презакажано за 23. март!

Финалето на „Х-Фактор“ презакажано за 23. март!

 

Најпопуларното телевизиско шоу на Балканот „Х-Фактор“ полека се приближува до крајот. Следниот вторник во 21 часот на Сител телевизија ќе ги дознаеме имињата на петте суперфиналисти, кои потоа ќе се борат за титулата нова музичка ѕвезда на 23. март во Комбанк Арената!

 

 

– „Возбудата меѓу финалистите расте од недела во недела, конкуренцијата е се поостра, а желбата за титулата нова музичка ѕвезда е се поголема! Ќе биде многу возбудливо во суперфиналето!“, вели извор близок до продукцијата на ова популарно шоу. Уште сега владее огромен интерес за влезниците за оваа специјална вечер во која не очекуваат бројни изненадувања.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!