Почетна / Забава / Евровизија / Видео | Слушнете ја македонската песна за Евровизија 2018-та

Видео | Слушнете ја македонската песна за Евровизија 2018-та

Македонија праќа одлична модерна песна на Евросонг 2018

Во мај во Лисабон на овогодишниот Избор за песна на Евровизија како што веќе објавивме ќе нѐ претставува бендот “Ëye cue”. Денеска во рамките на централниот Дневник на МТВ 1 беше промовирана евровизиската песна “Lost and found”, заедно со видео запис за истата.

Режисер на видео спотот е Јован Куциновски. Автор на музиката и текстот на песната е гитаристот и вокал на групата – Бојан Трајковски, а за аранжманот се погрижи Дарко Димитров.

Во продолжение слушнете ја песната на Македонија, а ТВ Пакет држи палци за одличните избраници да нѐ претставуваат на оваа манифестација.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хрватска – фаворит за победа, Холандија – исфрлена од финалето

Хрватска и Baby Lasagna се главни фаворити на денешното големо финале на Евровизија 2024 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!