Почетна / МК Сцена / Најжешкото остана за крај – вечерва урбан атак на Охрид со Продиџи

Најжешкото остана за крај – вечерва урбан атак на Охрид со Продиџи

 

Вечерва – Продиџи во Македонија

 

Најслаткото и најжешкото остана за крај! The Prodigy – еден од највозбудливите концертни бендови на светот на сите времиња на Ohrid Calling, вечерва, 14ти август се на стадион „Билјанини извори“.

 

 

Урбан атак на Охрид – 14ти август! The Prodigy во Македонија!За оние кои вистински сакаат да одат и уживаат во светскиот звук на култната група, тоа ќе го направат вечерва во Охрид. За тој настан, се користи истата продукција која на 5 јуни го направи она што се вика Дејвид Гета на Стадион.

 

 

Официјалниот line-up за вечерва изгледа вака :

– 19.30 часот, се отвораат вратите

– 20.30 часот – D.Lite

– 21.45 – Darko Stepic

и …

23.45 – THE PRODIGY

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ивона Јо ја промовираше „Буквално”, песна за нејзината борба

Младата пејачка Ивона Јо(вановиќ) со голема промоција во Intermezzo Music Bar на публиката ѝ го …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!