Почетна / Телевизија / Во сабота на Сител стартува третата сезона од „Пинк ѕвездички“

Во сабота на Сител стартува третата сезона од „Пинк ѕвездички“

 

Започнува нова сезона од “Пинковите ѕвездички”

 

Во сабота (24 септември) со почеток во 21 часот на Сител телевизија започнува третата и најнова сезона од хит шоуто “Ѕвездичките на Пинк”. Шоуто во Србија премиерно ќе се емитува во петок, а на Сител ден потоа, во сабота. Идната седмица се очекува и почетокот на шоуто за големите таленти – “Пинк ѕвезди”.

 

 

Кои се нашите идни македонски ѕвездички? Дали ќе може да го повторат успехот на минатогодишните наши учеснички, Мартија и Антониа? Бидете со Сител и вашите омилени Пинк ѕвездички, во сабота веднаш по “Убавата селанка” и дознајте ги сите новитети во новата сезона.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Не одете право, одете криво за името да ни е живо“

Добар ден, добро јуначе. Срце ми плаче шо не можам да се вклучам. Но еве …