Почетна / Забава / Видео | Саша Ковачевиќ со српска и латино верзија на новата песна

Видео | Саша Ковачевиќ со српска и латино верзија на новата песна

34-годишниот српски пејач ја објави новата песна „Pantera“ за која освен српска, сними и шпанска верзија.

„Pantera“ е дел од неговиот нов проект „Metamorphosis“, кој ги вклучува и претстојните песни „Ona“, „Moja malena“ и „Afera“, чии спотови се снимени во Доминиканската република. Во продолжение слушнете ги и двете верзии на новата песничка на Саша :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!