Почетна / Телевизија / ТВ 21 веќе една година успешно плови во македонскиот етер

ТВ 21 веќе една година успешно плови во македонскиот етер

 

Пред точно една година, симболично, на 21-ви септември во Македонија беше отворена двојазичната албанска телевизија ТВ 21. Разновидната програма и богатата домашна продукција со која располага овој канал го направија своето, тимот со кој располага телевизијата за кратко време успешно се истакна во македонскиот медиумски простор. ТВ 21 емитува забавни емисии во живо, играни серии, хумористични шоуа, вести на албански и вести на македонски јазик и други програми со кои успеаја да ја стекнат довербата кај своите гледачи.

 

 

Роденденот беше прославен вчеравечер во кафичот Сквер 21 кој е отворен во склоп на телевизијата. ТВ Пакет им посакува уште многу успешни години!

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!