Почетна / 2024 (страна 10)

Годишни Архиви: 2024

Голем open air концерт на Буч Кесиди на 5 јули на Стадион на АРМ

Авалон продукција со задоволство ви го најавува првиот голем “open air” соло концерт на реално најголемиот регионален млад бенд, Буч Кесиди во Македонија, на 5ти јули на Стадион на АРМ, Скопје ! После распродадените концерти на Ташмајдан во Белград, Шалата во Загреб, Спенс во Нови Сад и 7 последователни концерти …

Повеќе »

Ара Маликиан во Скопје – концерт во „Македонска филхармонија”

На 18-ти октомври во Скопје, со почеток од 21 часот, на сцената во „Македонска филхармонија” ќе настапи еден од најуникатните и најизразени виолинисти на неговата генерација, светски познатиот Ара Маликиан. Уметничкиот стил на свирење на виолина, неговото богато музичко искуство, како и иновативниот пристап, станаа посебен бренд на светската музичка …

Повеќе »

Акција и хорор во познатиот „Underworld“ во петок на МРТ

Младиот Мајкл (Скот Спидмен), студент по медицина, кој целиот свој живот го посветил на помагање на другите, случајно се наоѓа среде жестока битка помеѓу две банди од подземната заедница, непознати за обичните смртници, кои, пак, се борат за превласт-племе на вампири и банда на врколаци. Заплетот на филмот се случува …

Повеќе »

Концертот на Парни Ваљак во СЦ Јане Сандански презакажан за ноември

Поради одредени реновации кои салата СЦ Јане Сандански ќе ги преземе започнувајќи од 10ти мај, не е загарантирано дека салата ќе биде во состојба за одржување на концертот на Парни Ваљак, првично закажан на 18ти мај. Од таа причина, заедно со менаџментот на бендот и менаџментот на СЦ Јане Сандански, …

Повеќе »

Втор концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ на 2 јуни

После распродавањето на првиот концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ по повод 20 години од издавањето на aлбумот ,,Трета мајка”, Авалон закажа и втор концерт за сите оние кои не успеаја да набават влезници, и тоа на 2ри јуни, во Македонска филхармонија со почеток од 20:30 часот! На 1ви …

Повеќе »

18 мај, концерт на композиторот Никола Мицевски со проектот „New era“

После големите промотивни концерти во НУ – Центар за култура – Битола, народниот тетар “Јордан Хаџи Константинов – Џинот” во Велес и концертот во Македонската Филхармонија во Скопје, проектот на Никола Мицевски “New Era” ќе можете да го видите и во малку поинтимно и ексклузивно издание со многу гости во …

Повеќе »

На 15 јуни ќе се одржи првата модна ревија на домашни миленици

На 15 јуни во „Јавна соба” ќе се одржи првата модна ревија на домашни миленици во организација на Асоцијацијата на стилисти за домашни миленици на Македонија. Организаторите најавуваат околу 15-тина сопственици на салони за домашни миленици кои ќе се претстават со својот миленик – модел и ќе објаснат на кој …

Повеќе »

„Искра“ – концерт на Филхармонија со виртуозот на виолина Симовиќ

Македонската филхармонија го најавува концертот „Искра” кој ќе се одржи на 16 мај (четврток) со почеток во 20 часот. Како солист, овој пат ќе настапи еден од најуспешните црногорски и европски виолинисти Роман Симовиќ, моментно концерт-мајстор на реномираниот Лондонски симфониски оркестар, Марински театар и Минхенската филхармонија. Врвниот Симовиќ ќе го …

Повеќе »

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува на телевизија Алфа секој петок во 20.30 часот. Целта е секако да се откријат нови домашни музички таленти кои јавноста ќе има можност да ги препознае токму преку ова талент шоу, а со тоа и …

Повеќе »

Нова забавно музичка емисија „Stars“ секоја среда на Алфа

Нов естраден магазин “🌟STARS🌟” на Алфа телевизија. Сите најнови случувања и екслузивни гости ќе може да ги гледате секоја среда со почеток од 20:30 часот. Во првата емисија гостинки се македонската пејачка Антониа Гиговска и српската пејачка Сања Вучиќ, а во наредните емисии ќе ги гледате Слаткар, Тања Савиќ, Десингерица… …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!