Почетна / МК Сцена / Велевска со извинување до Македонците за нејзината изјава

Велевска со извинување до Македонците за нејзината изјава

 

Елена Велевска : “Човечки е да се згреши и се извинувам”

 

 

Елена Велевска јавно се извини до целиот македонски народ што згрешила и изјавила за бугарска телевизија дека песните “Јовано, Јованке” и “Кажи, кажи, облаче ле бело” се бугарски песни кои се пејат во Австралија на турнеи.

Многумина ја осудија таа нејзина изјава, па затоа фолкерката со ФБ статус со извинување и објаснување што тоа сакала да каже со тоа :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!