Дневни Архиви: 10/05/2022 | 23:25

Фото | Гледачите потресени, почина Али од „Одмазда“ на Канал 5

Неочекуван крај за главниот лик во турската сага “Одмазда”. Вечерва, гледачите на Канал 5 телевизија беа потресени од изненадната смрт на Али Ѓоречки, херојот од серијата која доаѓа од срцето на Анадолија. Смртта на Али ги погоди сите од богатото семејство. Плач, лелеци, викотници низ цела Анадолија. Се отворија портите …

Повеќе »

Фазилет, Лејла и Појраз во турската драма „Беден живот“ на Канал 5

Од понеделник до петок на Канал 5 во 17 часот се емитува турската драма “Беден живот”, снимена пред десет години. Серија за семејството Топташ, чии животи се менуваат драматично се менува кога главата на семејството умира. Мерием останува самохрана мајка на 6-те деца која го жртвува сопствениот живот за доброто …

Повеќе »

Дарио Пановски: Имам револт, работите не одат на добро

Иако веројатно првата помисла на споменувањето на пејачот Дарио Панковски е дека одамна се повлече од Македонската музичка сцена сепак, пејачот и понатаму е активен на ова поле. Пејачот не се експонира медиумски , а во јавноста е присутен само тогаш кога има да пренесе важна порака со суштинско значење …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!