Почетна / МК Сцена / Дарио Пановски: Имам револт, работите не одат на добро

Дарио Пановски: Имам револт, работите не одат на добро

Иако веројатно првата помисла на споменувањето на пејачот Дарио Панковски е дека одамна се повлече од Македонската музичка сцена сепак, пејачот и понатаму е активен на ова поле. Пејачот не се експонира медиумски , а во јавноста е присутен само тогаш кога има да пренесе важна порака со суштинско значење .


Со таква намена беше и неговото гостување во естрадниот магазин Бекстејџ по повод неговата најнова песна ,,Какви се овие времиња” а во интервјуто за ТВ магазинот посочи ,,Јас сум тој што ја кажува вистината. Работите не одат на добро.”

Целото интервју погледнете го во продолжение.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

error: Содржината е заштитена!