Почетна / Сапуници / Почина господинот Бурхан, свекорот на Шехерезад во „1001 ноќ“

Почина господинот Бурхан, свекорот на Шехерезад во „1001 ноќ“

Денес, на 76 годишна возраст од рак почина познатиот турски актер Метин Чекмез, познат и незаборавен како господинот Бурхан од “1001 ноќ”.

Освен во Шехерезад, македонските гледачи го следеа и во “Девојката со име Фериха” и “Во виорот на судбината”, но најзапаметен ќе биде сепак по улогата на строгиот Бурхан, свекорот на Шехерезад …

… која премиерно и единствено се емитуваше само на А1 телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото …

error: Содржината е заштитена!