Почетна / Телевизија / Видео | Албански и странски хитови во новогодишната на Алсат

Видео | Албански и странски хитови во новогодишната на Алсат

Покрај телевизиите кои емитуваат програма на македонски јазик, вечерва и албанските телевизии приредуваат специјални новогодишни емисии за гледачите од албанската популација. Алсат приредува богата детска програма која започнува во 14 часот, по што ќе следува попладневна забавна емисија. По централниот дневник следува празничната музичка програма, чии најави ви ги презентираме во продолжение :

31.12.2018

Programi festiv i Alsat

Gepostet von Alsat am Sonntag, 30. Dezember 2018

Festa në Alsat

Programi festiv i Alsat

Gepostet von Alsat am Sonntag, 30. Dezember 2018

Programi Festiv

Prorgami festiv i Alsat

Gepostet von Alsat am Sonntag, 30. Dezember 2018

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кабловските оператори го одложуваат протестот кон телевизиите

Стопанска интересна заедница на оператори на кабелска мрежа МК НЕТ Скопје по големата фама која …

error: Содржината е заштитена!