Почетна / Телевизија / Последниот ден од 2018та стартувајте го со „Златно славејче“

Последниот ден од 2018та стартувајте го со „Златно славејче“

Премиерно на ТВ 24 на 31 декември ќе се емитува последното и најново издание на детскиот фестивал “Златно славејче”. Фестивалот се одржа од 16ти до 19тиноември во Македонска филхармонија. Организатор на оваа традиционална манифестација е Советот за грижи и воспитување на децата на Град Скопје, а водител на фестивалот беше популарниот Марко Новески, кој во оваа улога беше и во 2006 и 2007 година.

“Златно славејче 2018” премиерно на телевизија 24 во 9 часот наутро. Запејте ги најновите детски рефрени и започнете го весело последниот ден од оваа година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

error: Содржината е заштитена!