Почетна / Вебновела / Предавство, епизода #95 |Alevosía

Предавство, епизода #95 |Alevosía

ВО НЕДЕЛА 11 МАЈ, НЕ ГО ПРОПУШТАЈТЕ ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ!

 

Дамнешната медицинска сестра и поранешна девојка на Густаво решава да го изненади со посета во клиниката. Густаво е пријатно изненаден и ја кани убавата сестра на ручек.

Излегувајки заедно од лифтот, Анхелес го затекнува Густаво заедно со поранешната девојка и станува љубоморна.

Хоакин ј аизвестува Естер дека сака што поскоро да се разведат бидејки ќе се жени со Карола. Ваквата вест Естер тешко ја прима и се онесвестува.

Анхелес доаѓа во ординацијата на Марко и ја бара неговата прегратка како утеха за она што го виде во холот.

Хоакин ја носи Естер во клиниката и дознава дека Естер страда од анорексија.

Во меѓувреме, Тринидад проодлжува да го труе непокретниот Алваро кој е во се полоша здравствена состојба.

Хулија излегува на ручек со своите деца со цел да ги оргазнириа да го извлечат својот татко од канџите на Тринидад.

Марко ја бара раката на Анхелес и ја замолува доколку се согласи што поксоро да го означат денот за венчавка. Анхелес се согласува и решаваат свадбата да биде за две недели.

Густаво поминува пријатно време со Луз Марија надокнадувајки се што се случило во меѓувреме од нивната последна средба.

Ноќта, во вилата е собрана целата фамилија и Анхелес и Марко ги известуваат за скората венчавка.

Смачена од односот на Трини, Даниела и приознава на доња Инес дека Трини ја платила да влезе во вилата како дадилка а потоа дека и наредила да ја киднапира малата Лусијана.доња Инес се чувствува беспомошно и му се јавува на Алехандро да ја сподели својата грижа. Алехандрро ја советува дека најдобро е да разговара со својата ќерка.

Доња Инес е решена да ги земе уздите во своите раце и да стави крај на злобата на Тринидад.

 

Продолжува

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!