Почетна / Забава / „Поточиња“ на 22 и 23 март по 11-ти пат во Универзална

„Поточиња“ на 22 и 23 март по 11-ти пат во Универзална

 

На 22 и 23 март во Универзалната сала по 11-ти пат ќе се одржи детскиот фестивал Поточиња.Организаторот Пап Продукција и оваа година најавува 15 нови песнички.Секоја песничка има своја видео најава во која главните улоги ги имаат членовите на драмската секција при Пап Продукција.

Не ја пропуштајте можноста на Вашите дечиња да им пружите можност да го проследат новото издание на Поточиња.Дочекајте ја пролетта со Вашите најмили во Универзалната сала со прекрасни песнички, забава и дружење.На 22 и 23 март ( сабота и недела) со претстави од 11 и 13 часот.Билетите во продажба на касата на Универзална сала, Југотон Рекордс ГТЦ, Пола Југотон ГТЦ и цвеќара Розе Веро-2.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Корејците со маестрална изведба на евровизиската „Молитва“

Секој петок навечер, во Јужна Кореја се емитува музичкото шоу “Фантомски пејач” во кое главно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!