Почетна / Телевизија / Боречкиот шампион Трстена го „испроба“ водителот на Телма

Боречкиот шампион Трстена го „испроба“ водителот на Телма

 

Шабан Трстена VS Гоце Андреевски

 

На гости во Утринска на Телма беше нашиот боречки шампион Шабан Трстена, кој со своите резултати испиша не само спортска туку воопшто историја на својот народ, на својата држава.

 

Трстена стана олимписки шампион, беше и вицешампион на најквалитетната светска спортска манифестација, а двапати се искачуваше на највисокото место на пиедесталот на европските првенства. За неговите резултати да бидат комплетни, се збогатени со медали и од другите врвни приредби – беше трет во светот, а трипати победуваше и на Игрите на Медитеранот. Неговите вештини ги покажа и во Телма, и тоа совладувајќи го водителот на утринската емисија, Гоце. Вака изгледаше тоа на телевизија :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Не одете право, одете криво за името да ни е живо“

Добар ден, добро јуначе. Срце ми плаче шо не можам да се вклучам. Но еве …