Почетна / Забава / Авалон го најавува мега спектаклот – концерт на „Бијело дугме“

Авалон го најавува мега спектаклот – концерт на „Бијело дугме“

 

Авалон ги објави сите детали за ексклузивниот концерт

 

Познати се сите детали околу влезниците за претстојниот концерт на Bijelo Dugme кој ќе се одржи на 8-ми април во арената „Борис Трајковски“, во реализација на единствената Авалон продукција.

 


Поради огромниот интерес, влезниците ќе бидат пуштени во продажба уште од утре (среда, 18.01) во 09 часот наутро, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се, Југотон, Пола Југотон и цвеќарница „Розе“- Веро 2 и онлајн. Цените на влезниците по категории се следни:

700 денари ПАРТЕР (промотивна цена)
990 денари ФАН ПИТ (само 1000 влезници)
900- 1.200 денари ТРИБИНИ
1.500 денари ВИП

 

 

Се работи за досега најексклузивен концерт на Bijelo Dugme во Скопје, на којшто Горан Бреговиќ, Тифа и Ален ќе настапат во придружба на хор, оркестар, тамбураши.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!